Türk Hava Yolları Pilot ve Hostes Alımı (2010)

türkhavayolları255Daha önce sizlere Türk Hava Yolları Personel Alımları başlığı altında bilgi vermiştik. THY son olarak Manchester United takımı ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla dikkatleri üzerine toplamış ve büyük satın almalarla ilgili görüşmelerinin devam ettiği bu süreçte güzel bir haber ile gündeme tekrar geldi. Ortalama 1000 Hostes ve 600 Pilot ihtiyacı duyan THY başvuruları değerlendirmeye başladı. Pilot olmak için üniversite mezunu kişilerin başvurduğu pilotluk kurslarının maliyetleri 50 bin doları bulurken bunun ortalama 1-2 yıl gibi bir sürede tekrar kazanılmasının mümkün olduğu söylenirken, ortalama bir pilotun maaşının 3000-3500 euro olduğu belirtildi. Continue Reading “Türk Hava Yolları Pilot ve Hostes Alımı (2010)”

McDonald’s personel alımları

mcdonalds2525eDünyanın en güçlü fast food markalarından biri olan McDonald’s Türkiye’de 31 yeni restorant daha açmayı planlıyor. Yeni restorant demek yeni istihdam edilecek personel anlamına geliyor. Başvuru yapabilmek için cvnizi hazırlamakta geç kalmayın…

McDonald’s Türkiye, 2009 yılı planlarını revize ederek, 14 yerine 19 adet restoran açınca, 2010 yılında hedefine ”tarihi” büyümeyi koydu. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Hakan Serim 2009 yılında bir önceki yıla göre satışta yüzde 6,5 oranında büyüme gerçekleştirdiklerini ifade etti. Serim, 2009 yılı Haziran ayında planlarında revizyona giderek, 14 adet olarak belirledikleri restoran Continue Reading “McDonald’s personel alımları”