Ekonomi Bakanı 2023 hayallerini açıkladı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 10’uncu Uluslararası Türkçe Olimpiyatları İşadamları Özel Gösterisi programına katıldı. Programda bir konuşma yapan Bakan Çağlayan, son 3 yılda 150 ülkeye gittiğini belirterek, “Bunların çoğunda TUSKON ve onun gibi başka kurumlarımızla birlikte organizasyon yaptık. Gitmiş olduğum ülkelerde onların bulunduğu şehirlerdeki hiçbir okula gitmemezlik yapmadım. Çünkü hangi okula gidersem gideyim, bizim şehitlerimizin kanları ile sulanmış olan bu şerefli ay-yıldızlı bayrağımızı gördükçe son derece mutlu oldum” dedi.

 

“TÜRKLERİN YAPTIĞI UÇAKLARLA GELECEKLER”

Bakan Zafet Çağlayan geçtiğimiz yıl ihracat yapılan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında çok ciddi sıkıntılar çekildiği belirterek, şunları söyledi:
“İhracatımızın yüzde 75’ini yaptığımız gerek Avrupa gerek Kuzey Afrika gerek Orta Doğu pazarında çok ciddi ekonomik ve siyasi krizler yaşanırken geçen yıl Türkiye, 135 milyar dolarlık ihracatla Cumhuriyet tarihinin en büyük ihracatını gerçekleştirdi. Bunlar nasıl oldu? Bunlar TUSKON ve onun gibi kuruluşların, adeta dünyanın her bir tarafına bir ticaret müşavirliği gibi mal satmak için çırpınan iş adamlarımızın sayesinde oldu. Siyasi ve ekonomik istikrar sürüyor. Türkiye’de olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bir bakacaksınız ki, bu etkinliğin 21. yılının kutlanacağı 2023’te bu gençlerimizin bir çoğu Türkiye’ye Türklerin yapmış olduğu uçaklarla gelecekler ve Türkiye’ye geldiklerinde Türk marka otomobillerle gidip gelecekler.”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir