Dolar önümüzdeki aylarda düşer mi yükselir mi?

Dolar fiyatlarının artış göstermesiyle acaba sorusu herkesin aklını kurcalamaya başladı. Şuanda herkesin merak ettiği bir soru var dolar önümüzdeki aylarda nasıl bir seyir izleyecek? Dolar düşer mi? Yoksa dolar yükselir mi?
Geçtiğimiz hafta uluslararası piyasa da USD endeksi hızlı değer kazanımları görüldü. Bu da pariteyi 1.5200 seviyelerinden başlayan ve 1.6000 direncine kadar devam eden bir alım rallisi yaşattı.

Cuma günü yaşanan sert alımlarla parite 1.5930 direncini kırmış, 1.6000 direncini test etmiştir. Yeni hafta da ise daha temkinli bir seyir halinde olan parite şuan 1.5920 seviyelerinde fiyatlanmakta. Parite eğer bir düzeltme içine girer ise ilk olarak 1.5830 seviyesine kadar düzeltme yapacaktır. Sonrasında uluslararası piyasalarda pariteyi destek vermesi durumunda yeniden alımlar başlayacak ve 1.6000 direnci yeniden test edilecektir. Kırılması durumunda fiyat 1.6150 seviyesine kadar tırmanabilir.

ABD piyasalarında geçtiğimiz hafta görülen tedirginliğin bu haftada sürmesi durumunda parite de alımlarında kademeli şekilde devam etmesi beklenilebilir

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir