Diyanet İşleri Personel Alımları (2010)

diyanet2525Diyanet işleri 2000 yeni personel alımı yapacak. Başkan Yardımcısı Özşafar tarafından açıklanan 2 bin yeni din görevlisi alımı yapılacağı Diyanet işlerinde çalışmak isteyenler için iyi bir fırsat olarak görülebilir.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar, ”Önümüzdeki hafta yaklaşık 2 bin din görevlisinin alımı için ilana çıkacağız” dedi.

Özafşar, yaklaşık 100 bin din görevlisinin başkanlık bünyesinde görev yapmak için talepte bulunduğunu söyledi. Geçen yılki yeterlilik belgesi sınavına yaklaşık 95 bin kişinin başvurduğunu belirten Özafşar, bu adaylardan 42 binin yazılı sınavı geçtiğini, mülakat sonucunda çoğunluğunu Kur’an kursu öğreticilerinin oluşturduğu 20 bin kişinin yeterlilik belgesi almaya hak kazandığını anlattı.

Halen 5-6 bin civarında yeterlilik belgesi bulunan cami görevlisi olduğunu ve bunların da görev talep ettiğini dile getiren Özafşar, ”Başkanlığın, bunların hepsini aynı anda ne kadrolu ne sözleşmeli olarak alması mümkün. Çünkü Başkanlığa 1992’den beri din hizmetleri sınıfında daimi kadro verilmiş değil. Son yıllarda sözleşmeli kategorisinde verildi. Bir müddet 4/c kategorisinde çalıştılar daha sonra 4/b’ye geçirildiler. Şimdi de sözleşmeli görevli alma imkanı olabilir.”

Bu yıl için Maliye Bakanlığından sözleşmeli 4 bin imamla bin müezzin-kayyım kadrosu talep ettiklerini bildiren Özafşar, talebin değerlendirildiğini ancak henüz sonuçlanmadığını belirtti.

Ayrıca geçen yıllarda yapılan atamalarda çeşitli nedenlere doldurulmayan ya da boşalan kadrolara alım yapacaklarını belirten Özafşar, ”Önümüzdeki hafta yaklaşık 2 bin din görevlisinin alımı için ilana çıkacağız” dedi.

Özafşar, 10 il için tercihte bulunacak adayların KPSS puanına göre yerleştirileceğini kaydetti.

3 thoughts on “Diyanet İşleri Personel Alımları (2010)

  1. merhaba ben bayram ali kara manisa akhisardan size ulaşıyorum ben geçen kasım ayında askerden geldim hakkari çukurca köprülü karakolundan işsizim işsizlikden dengem bozuldu ama iş imkanım yok,bulamıyorum işe çok ihtiyacım var bana yardım ederseniz sevinirim. 05417228172-02364120083-05349773877
    saygılarımla
    Bayram Ali KARA

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir