Dikkat! Habersiz sigortalanmış olabilirsiniz

Bankaların yeni taktiği habersiz sigorta satmak.  Ekstrelerinde süpriz olarak sigorta bedeli kesintisi görenlerin şikayetleri üzerine ekstrelerinize dikkat etmenizin önemini vurgulayan bir haber.. Kart aidatı ve hesap işlem ücretinin üstüne ekstrelerinde kendilerinden habersiz yapılan sigorta bedellerini gören tüketiciler adeta küplere biniyor. “Rızam, onayım, ses kaydım, poliçem olmadığı halde kim, nasıl, ne şekilde bir beden alabilir?” diye soran kart sahipleri sözkonusu bedelin iadesinin olmadığını da öğrenince şaşkına dönüyor.

İşte Şikayetvar’a iletilen müşteri şikayetlerinden bazıları…

“ÜCRET EKSREME YANSITILMIŞ”

“Bir yılı aşkın süredir kredi kartı kullanmaktayım. Kredi kartıma hiçbir bilgim, rızam, onayım, ses kaydım, poliçe imzalamam olmadığı halde kim, nasıl, ne şekilde, böyle bir karar veriyor ve sigorta başlatılıyor. Hatta bankalar sigorta şirketleriyle anlaşıyor kota mı dolduruluyor? Her ay harcamamın belli oranı kadar ekstra ücret ekstreme yansıtılıyor. Sonuç olarak imzalamadığım ve şartlarını bilmediğim, ortada olmayan sigorta poliçemde yer alan çalışma kriterlerine uymadığım için de herhangi bir hak kazanamıyor ve iddia edemiyorum.”

PARA İADESİ YOK!

“Onayım alınmadan poliçe düzenlendi. Kredi kartı ekstreme baktığımda 12 ay x 12 TL ödemeli bir sigorta poliçesinin ödemesi dikkatimi çekti. Çağrı merkezi ile yaptığım görüşmede bunun bankanın sigorta birimi olduğu bilgisi verildi. Ancak benim böyle bir talebim hiçbir zaman olmamıştı. Eğer ki daha eski dönemlerde sigorta satın aldıysak bunu otomatik olarak uzattıklarını belirttiler ve iptal talebinde bulunmama rağmen para iadesi olup olmayacağı konusunda hiçbir bilgi vermediler. Kredi kartı ekstrelerinden takip etmem gerektiği belirtildi ve görüşme sonlandırıldı.”

“BİLGİM OLMADAN SİGORTA YAPILMIŞ”

“Bilgim olmadan sigorta yapılmış! Birkaç ay önce eve telefon açıldı. Hayat sigortası isteyip istemediğim soruldu uzunca bir konuşmanın arkasından istemediğimi söyledim. Buna rağmen bu sigortayı yapmışlar ve benim kredi kartımdan her ay kesiliyormuş. Haberim olduğu zaman bankaya gittim. Gişe görevlisi telefon açıp iptal ettirmemi söyledi. Ödenenler ne olacak diye sorduğumda, onlar için yapabileceğim bir şey olmadığını söyledi.”

“HABERSİZ SİGORTA PRİMİ ÖDEMİŞİM”

“3 yıldır kredi kartımdan devamlı 7 kez sigorta yapılmış ve bu sigorta primleri her ay benim kredi kartımdan kesilmiş. Ben bütün bu sigorta pimlerini ödemişim. Hem de 7 kez müşteri hizmetlerini aradım, iptal istedim. İptal oldu fakat geriye dönük 3 yıldır haksız yere kesilen bütün sigorta primlerinin iadesini istiyorum.”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir