Çeyrek altın tükenince sahte çeyrekler piyasaya çıktı

Çeyrek altın tükenince sahte çeyrekler çıktıAman dikkat! Mağdur olmamanız için piyasada bulunmayan çeyrek altın‘ı bulduğunuz zaman hemen satın almak için atlamayın. Gerçek olduğundan emin olmaya çalışın.

Fiyatların düşmesiyle birlikte altına olan talep düşmedi tam tersine patlama yaptı. Çeyrek altının piyasada tükenmesiyle altında şimdi de sahtecilik ortaya çıktı. Sahtecilerin ürettiği altınların farklı yollarla piyasaya sürüldüğü, altın alacakların bu konuda dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunuldu.

SAHTE ALTINLARA DİKKAT

Geçen hafta düşük fiyatlardan alım yapmak isteyen vatandaşların talebiyle elinde altın kalmayan kuyumcular, Darphane’nin altın vermesiyle bu hafta rahat nefes aldı. Kuyumcular, geçen haftaki yokluk sırasında piyasaya çıkan sahte altınlara dikkat çekiyor.

MERDİVENALTI ATÖLYELERDE ÜRETTİLER

Kuyumcu Mustafa Tevfik Kürtüncü, karaborsadaki altınların kuyumcu esnafını olumsuz etkilediğini belirterek, şöyle konuştu: “Geçen hafta altın yokluğundan dolayı merdiven altı atölyelerde çeyrek altının üretilip satıldığına dair haberler aldık. Gerçekten devletimizin el atması gereken hususlardan bir tanesi de bu. Elinde orijinal altın bulunduranlar da boş durmadı. Çeyrek altın 140 lira civarında iken, 160 liradan satıldı.”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir