Bursa’da Nilpark Alışveriş ve İş Merkezi ile gelişime devam!

nilparkSon zamanlarda yapılan araştırmalarda Türkiye’de yatırım yapılabilecek şehirlerin başını çeken Bursa’ya yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. 2008’in ikinci çeyreğinde yapımına başlanan Nilpark Alışverş ve iş merkezi Ramazan Bayramından önce hizmet vermeye hazırlanıyor. Yatırımı REKA Gayrimenkul Geliştirme Yatırım A.Ş tarafından üstlenilen ve geliştirilen Nilpark Alışveriş ve İş Merkezi”, Ramazan Bayramı öncesinde 16 Eylül’de hizmete açılacak.

REKA Gayrimenkul Geliştirme Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Karthal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımına 2008’in ikinci çeyreğinde başlanan ve büyük bölümü kısa sürede tamamlanan Nilpark’ın, Ramazan Bayramı öncesinde hizmete açılacağını bildirdi.

Karthal, Nilpark Alışveriş ve İş Merkezi’nin toplam 38 bin metre kare kapalı alana sahip olduğunu belirterek, bunun 12 bin metre karesinin kiralanabilir AVM alanı, 10 bin metre karesinin özel olarak tasarlanmış ofis alanı, 14 bin metre karesinin de açık ve kapalı otopark olacağını kaydetti.

Nilpark bünyesinde 45 mağaza bulunacağına işaret eden Karthal, Avrupa’nın en büyük elektronik mağazası Media Markt’ın, 6 bin 800 metre kare alanıyla bir süre önce hizmete girdiğini anımsattı.

Karthal, gıda, giyim ve hizmet sektörünün önemli markalarının yer alacağı Nilpark kompleksinde, ayrıca Bursa ve Güney Marmara bölgesindeki seçkin iş adamı ve girişimcilere ayrıcalıklı ofis hizmetlerinin sunulacağını bildirdi.

Bursa’nın ekonomik potansiyeline, geleceğine güvendiklerini ve inandıklarını ifade eden Karthal, “Almanya’da bir araştırma şirketine yaptırdığımız araştırmaya göre, Bursa, Avrupa’daki 100 önemli endüstri şehirlerinden birisi çıktı. Bu yüzden ilk yatırımımızı Bursa’ya yapmayı kararlaştırdık. İkinci bir yatırım için de yine Bursa’da arayış içerisindeyiz” dedi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir