Barış sağlanırsa kaçak elektrik kullanımı biter mi ?

Barış sağlanırsa kaçak elektrik kullanımı biter mi ?Bu iddia Enerji Bakanına ait! Doğu bölgesinin kaçak elektrik kullanımına dikkat çeken Taner Yıldız barış sürecinin net olarak tamamlanmasıyla birlikte kaçak elektrik seviyesinin normale döneceğini düşündüklerini belirtti. Enerji Bakanı Taner Yıldız, çözüm sürecinin tamamlanmasıyla özellikle kayıp kaçak elektrik konusunda Türkiye’nin büyük bir normalleşme yaşayacağını ileri sürdü.
VAN VE DİCLE ORTALAMANIN ÜZERİNDE

Taner Yıldız, 2015 sonuna kadar kayıp-kaçakta Türkiye’nin tamamen normalleşeceğine inandığını da belirterek şunları söyledi: “Şu anda Van ve Dicle hariç, Türkiye AB ortalamasının daha da altında yüzde 9.4’lük bir oranla çalışıyor. Çözüm süreci elektrik faturalarına kesin yansır. Kasıtlı ödememe var. Bizim oradaki insanımızın dokusu sağlam ama terör örgütü ödemeyin diyor.”
AMERİKA’YA NÜKLEER SİTEM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Amerika’ya nükleer sitemde de bulunarak, “Ben 22 milyar dolarlık nükleer santralı stratejik ortağım Amerika ile yapmayacaksam, hangi projeyi yapacağım, domates biber mi satacağım?” dedi. Hürriyet’e konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ikinci nükleer santralla ilgili Çin ve Japonya ile görüşmelerin sürdüğünü belirten Bakan Yıldız, “stratejik ortak” olan Amerika’ya da sitem etti. İkinci nükleeri alan firmanın üçüncü santralın zemin etüdlerini de yapacağını kaydetti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir