Altın bir öyle bir böyle ons fiyatı neden düşüyor?

Altın bir öyle bir böyle ons fiyatı neden düşüyor?Altında bugünlerde yaşanan dalgalanmalar herkesin kafasını karıştırdı.  Altın Ons fiyatında yaşanan bu dalgalanmalar ve dün dibi gören ons fiyatı ardından ünlü altın yorumcusu Mehmet Ali Yıldırımtürk şunları söyledi..

Altının onsu dün 1.691 dolara kadar geriledikten sonra bugün güne tepki alımlarıyla başlayarak tekrar 1,705 dolar seviyelerine yükseldi. Peki kısa süre önce 1750 doların üzerinde olan ons fiyatı neden düşüyor?

ALTIN ONS FİYATI 1.715 SEVİYESİNE KADAR YÜKSELEBİLİR

Emtia piyasalarındaki gelişmeleri değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, hedge fonların yıl sonu pozisyon kapama işlemleriyle emtialarda satış baskılı seyrin etkili olduğunu belirtti.

Altının pariteden bağımsız fiyat hareketiyle dün 1.692 dolar/ons desteğine kadar gerilediğini ve bu seviyeden gelen tepki alımlarıyla 1.700 dolar/onsa yükseldiğini hatırlatan Yıldırımtürk, ‘Altın fiyatı bugün Uzakdoğu ve Asya piyasalarında 1.703 dolar/onstan işlem gördü. Teknik olarak altın 1.700 dolar/onsun üzerinde kaldığı sürece 1.715 seviyesine kadar yükselebilir’ dedi.

 

ALTIN ONS FİYATI 1.700 DOLARIN ALTINA DÜŞERSE..

Yıldırımtürk, 1.700 seviyesinin altına tekrar sarkması halinde ise gerilemenin devam edebileceğini belirterek, kısa vadede destek seviyesinin 1.685 dolar/ons seviyesininde olduğunu dile getirdi.

ABD’de Cuma günü açıklanacak istihdam verisine kadar altının 1.700 dolar/ons bölgesinde küçük çaplı dalgalanabileceğini tahmin eden Yıldırımtürk, şunları kaydetti: ”24 Ayar altın fiyatında dolar/ons ve dolar/TL fiyatlarına duyarlı olarak 97,00-98,00 TL/Gr aralığında dalgalı bir seyir izlenebilir. İç piyasadaki altın fiyatının talep düşüklüğü nedeniyle dış piyasa fiyatının 3 dolar/ons aşağısından veya 100 dolar/kg kadar düşükten işlem görmeye, Cumhuriyet Lirası ve çeyrek altın ise sırasıyla 645-650 lira ve 160-162 lira aralığında işlem görebilir.”

Yeniyıla yatırım planlarıyla birlikte girmeye ve yatırımını altından yana kullanmak isteyenler için hazırladığımız altın fiyatları 2013 yılında ne olacak sayfasına yorumlarınızı bekleriz.

Bir Cevap Yazın