Altın fiyatları


Altın Fiyatları

1.173 thoughts on “Altın fiyatları

 1. Merhaba arkadaşlar..

  Altında aynen dediğim gibi yeni yılın başlangıcı ile birlikte piyasada canlanma görülmüş ve altındada yukarı yönlü bir hareket olmuştur.Kısa zamanda ons 1525 ten 1615 e çıkmıştır.1 hafta kadar kısa bir sürede bu kadar yükselmesi, 1535 seviyesinin üzerinde kalması hatta 1589 seviyesinin üzerinde kalması ve 1600 direncinin kırılması bize ard arda mesaj vermiş bulunmaktadır.Altın sağlam liman olmaya devam edecektir ve uzun vadede hep kazandıracaktır.İlk fırsatta altın 1630 seviyesini görebilir çünkü 200 günlük ortalamamız o seviyeye denk gelmektedir.Ardındanda 1650 yi görüp ardından tekrar geri çekilme yaşayailiriz.Daha öncede belirttiğim gibi şu günlerde ne kadar yükselme olsda bu mesaj anlamını taşıyor.2011 in ilk 6 ayında altından fazla bişey beklemeye gerek yok.İniş çıkışlı bir yıla girdiğimizi düşünüyorum.Altın yine yaz aylarında yani hazirandan sonra hızlı çıkışlara sahne olabilir.

  Ayhan Bey teşekkür ederim bu arada sizin gibi takdir edenlerin olmasıda çok güzel.Saygılar..

 2. herkese bolşans şimdi hamitbeye tutarsız yorum yazdı dıyenlere sormaklazım yavaş yavaş yükseliş başlıyor ..siz nere gideceksiniz acaba..saygılarımla..

 3. Sessiz bey 102-103 seviyelerini bulabilir dedim ama yeni yıldan sonra bulabilir dedim.Piyasada canlanma olacak dedim ama yeni yılın ilk günlerinde özellikle ilk 15 gün dedim.Yeni yılın üçüncü günündeyiz altın 4-5 gündüz aralıksız çıkışını sürdürüyor ons 5 günde 1525 seviyesinden 1605 seviyesine geldi yani tahminlerim doğru yönde gidiyor.Yılın ilk 15 günü içerisinde 102-103 ü de bulabiliriz ama her zaman dediğim gibi kimsenin yorumlarında kesinlik yoktur fakat tahmin vardır.102 olmazsa 101 olur 100 olur.

  Eylül aylarında altının 70 ten 100 e çıkması sonucu sene sonu tahminimi 120 de tutmuştum.Yalnız daha Mart, Nisan aylarındaki yorumuma bakarsanız :):) 11 yıldır aralıksız çıkan altının 2012 de düşebileceğini öngörmüştüm ve altının uzun vadede hep çıkabileceğini düşüş yaşansada balon patlama diye bir olgunun gerçekleşmeyeceğini söylemiştim.Eylül tahminlerinde yanılmadan ekonomist yoktu o kadarda payımız olsun sonuçta olur demiyoruz olabilir diyoruz.

  Yorumlarım tutarlıdır, tutarlı okursanız faydalanırsınız sessiiz bey.. Bol şanslar..

 4. hamit bey tutarsız açıklamalar yapıyorsunuz. 103-104 olur diyorsunuz ocakta. daha önce de sene sonuna kadar 120 olur diyordunuz. sonra 110 dediniz. sonra 105. hangisi oldu sorarım size. herhalde sizde altın çok yanlış alım yaptınız ve kaybettiniz. insanları altına sürükleyip yükselmesini bekliyorsanız beklemeyin. kısa vadede olmayacak bu. yahut bu site şahsınıza ait. ya da admin moderatör falansınız. :)

 5. Herkese merhaba arkadaşlar..

  Altının bugün %2,70 yukarı yönlü çıkması bize güzel mesajlar vermektedir.Doların düşmesi veya altında gramın düşmesi bence hiç sorun değil.Çünkü biz mesajı almaya başladık.Altın önümüzdeki günlerde 1590-1600 seviyelerini geçerse ve o seviyelerin üzerinde tutunmayı başarırsa 2012 de altın yılı olacaktır.

  Medya altını tarumar olmuş vaziyette göstermektedir ve buda bir çeşit tuzaktır.Altın hakkında kötü haberler çıkarıp zorla altını düşürüyorlar.Altının halen uzun vadede çıkacağını bilen uzun vadeli büyük yatırımcılar.Şuanda altının tabanını oldukça aşağı çekmeye çalışıyorlar.

  İşin mantık kısmına geçecek olursak; eninde sonunda nasılsa çıkacak olan yatırım aracı şuanda ne kadar düşük seviyelere inerse yarın birgün çıktığında o kadar kazandıracaktır.

  2012 nin ilk 6 ayında altının düşük olacağını ve yatay seyirde kalacağını idda eden ekonomistler var.Peki 6 aydan sonrada altının 100 de 100 kazandıracağını düşünebiliyormusunuz?

  Kısa vadede büyük çıkışlar beklemediğimiz altın uzun vadede istikametinden şaşmaz bir yatırım olarak inşallah hepimizin yüzünü güldürmesi dileğiğyle herkese iyi geceler..

 6. ocakta şirket bilançoları açıklanacak. yeni mali yıl. fed in toplantısı 24 ocakta. abd’de q3 konusu kesinlik kazanmamış. ocakta nasıl, neye göre yükseliş beliyorsunuz anlamak mümkün değil. hangi ocakt ayında yükselmiş ki bu ocakta yükselsin. bu yorumlar neye göre yapılıyor?

 7. Rica ederim r.a bey. Bu arada yılbaşından sonra piyasada bir canlanma ve hareketlilik olacağı kanaatindeyim.Altında çok olmamakla bir likte yukarı yönlü bir zıplama göreiliriz.Ocak 15 e kadar çıkış beklenmektedir.

  Onsta 1920 seviyesinden sonra 1530 a kadar geriledik tekrar ons yükseldi ve 1780 seviyesine çıktık, şimdi ise tekrar 1530 u gördük.1530 seviyesi bu arada çok önemli bir seviyedir.Bugün yarın 1530 un altına inmezsek yeni yılda dediğim yukarı yönlü çıkışı görebiliriz.

  Herkese iyi geceler.

 8. Hercai Bey site açtığım zaman mutlaka haber vericem.Birbirimizden habersiz kalmayacağız inşallah.

  R.a bey yüklü alım yaptıysanız ve şuanda 5 bin lira zararınız varsa piyasayı takip edip altın yükselişe geçtiği anda ama dip seviyede yakalayıp tekrar yüklü alım yaparsanız ortalamayı düşürmüş olup kısa sürede zararınızı sıfırlayıp kara geçebilirsiniz.ilk etapta 50,000 liralık alsaydınız ardından düşüşle tekrar 50,000 alsaydınız 98+94=192/2=96 olarak ortalamayı düşürürdünüz.Kenarınızdada 50,000 daha olurdu ve son piyasaya gireceğiniz parayı emin olduğunuz son dip seviyeye yatırırdınız.Eğer elinizde varsa bir miktar daha ortalama düşürüp beklemek en mantıklısı.Onca kuyumcular var onca yatırımcılar var sadece biz değiliz şuanda madur olanlar.Eminim er geç bu maduriyetten kurtulacağız. Altın bu sene hızlı çıkışlar ve hızlı düşüşlerle bizi şaşırttı.Her inişin bir çıkışı vardır bu çıkışı görmemiz dileğiyle herkese bol şanslar.

 9. arkadaşlar yüklü alım yaptım 150.000 tl lik 98 den geçen hafta aldım şuanda 95 lerde bozdursam 5000 tl zararım war ne yapmam konusunda bilgisi olanlar paylaşsın lütfen?

 10. dolar yükselirse altın düşer benim altından ümüdüm kalmadı 109 aldım şimdi ise 95 şansa bak hepimize gecmiş olsun dahada düşecekmiş arkadaşla öyle diyor ekonomisler ama belli olmaz herkeze bol şans

 11. altın bugün düşüşünü gösterdi yine doların yükselmesine rağmen 94-95 arasında seyir ediyor bakalım bu düşüş yarında sürecekmi… şuan pusuda bekliyoruz

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir