Altın fiyatları son 5 ayda yüzde 15 değer kazandı!

Altın fiyatları yükseliyor, yükseliyor, yükseliyor! Eskiden çeyrek altını kimse önemsemezken günümüzde çeyrek altının dahi geldiği nokta insanları altından korkar hale getirdi. Öte yandan altın yatırımcıları hisselerine değer üstüne değer kattı. Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, 2011 yılının 5 aylık döneminin altının “altın yılı” olduğunu söyledi.

Altının önemli bir yatırım aracı olma özelliğini koruduğunu belirten Başman, yılbaşında gramı 69 lira olan 24 ayar külçe altının 27 Mayıs itibariyle fiyatının 79 liraya çıktığını bildirdi.

Başman, “Altın yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Yatırımcının en güvenli limanı haline gelen altının aylık getirisi yüzde 3’e ulaştı” dedi.

Altının uluslararası borsalarda onsunun 1525-1527 dolar civarında olduğunu anlatan Basman, daha önceleri Avrupa’nın yatırım karakterinde yer almayan altının son yıllarda altının Avrupa ülkelerinde önemli bir yatırım aracı haline gelmeye başladığını ifade etti.

ÇEYREK ALTIN FİYATI 132 LİRA

Başman, yılbaşında 113 liradan satılan çeyrek altın fiyatının da yüzde 16 artarak 132 liraya, 455 lira olan cumhuriyet altının da 528 liraya yükseldiğini bildirdi.

One thought on “Altın fiyatları son 5 ayda yüzde 15 değer kazandı!

  1. Petrol arzı daraldıkça ülkeler ve insanlar güvendiği limanlara yatırım yapıyor, bunlar da petrolün kendisi, altın, gümüş ve de bakır. Bence altın ve gümüş bulunduranlar orta ve uzun vadede ciddi anlamda kazanacak, altın hesabı veya fon demiyorum, halis muhlis altından söz ediyorum. Neden bazı ülkeler piyasadan altın topluyor sizce ?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir