Altın fiyatları düşecek mi? (Nisan 2011)

Altına yapılan büyük yatırımlar küçük yatırımcıları korkutur duruma geldi. Bazı uzmanlar bu kadar büyük yatırımların ilerleyen zamanlarda ters teperek %20 oranında bir düşüş yaşatabileceğini düşünüyor. Global ekonominin parlamaya devam edeceği algısının büyümesi halinde altın ve gümüş fiyatlarının yüzde 20 düşüş gösterebileceği belirtiliyor.

US Gold Corp´un CEO´su Rob McEven, yatırımcıların global ekonominin parlamaya devam edeceği algısının büyümesi halinde altın ve gümüş fiyatlarının yüzde 20 düşüş gösterebileceklerini bildirdi.

McEwen böyle bir düşüşü bir çok şeyin ateşleyebileceğini belirterek, düşüşü teşvik edecek gelişmeler olarak petrol fiyatlarında önemli bir düşüş yaşanması, Japonya´nın yeniden inşasının diğer ülkelerin ihracatını artırması veya global imalat sektöründe uyanısın devam etmesini sıraladı.

Ancak McEwen, hala altın fiyatının gelecek 3-4 yıllık süreçte 5.000 dolar/ons ve gümüş fiyatının 300 dolar/ons seviyesine ulaşabileceği görüşünü koruduğunu, ancak bunun sürekli yukarı giden bir yörüngede gerçekleşmeyeceğini de ifade etti.

McEwen, Yol boyunca bazı düzeltmeler olacak. Ancak bunun ekonomide bazı heyecanlar yaşandığında olması muhtemel diye konuştu.

Altın Fiyatları

5 thoughts on “Altın fiyatları düşecek mi? (Nisan 2011)

  1. dış piyasalardaki artış ülkemize yansımasada haziran ayına kadar altın fiyatlarında yüzde 7 lik bir artış bekliyoruz

  2. Altın bu zamanın en güvenilir yatırım aracı,düşmeden çok yükselmesi daha olası.Dünyadaki karışıklıklar altını kuvvetlendiriyor,dahada yükselebilir benim görüşümce.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir