Altın fiyatları 2011 yılında yükselecek!

2011 Altın yorumlarına bir yenisi eklendi. Yeni yılda altına yatırımın devam edip etmeyeceğinin cevabını arayan herkese edeceği yönünde önemli bir sinyal verildi.

Merrill Lynch, altında ortalama fiyatın 2010 yılında 1.191 Dolar/ons olacağını öngördü.

Merrill Lynch, global metal piyasalarına ilişkin yayınladığı haftalık raporda, altın fiyatlarını 2011 yılında yükselmeye devam etmesini beklediğini bildirdi.

2010 4. çeyrekte spot altında ortalama fiyatın 1.260 Dolar/ons, 2010 yılının tamamında ise 1.191 Dolar/ons olacağını öngören Merrill Lynch, 2011 için ortalama fiyatı ise 1.350 Dolar/ons olarak tahmin etti.

Merrill Lycnh, spot altın fiyatında artış beklentilerinin nedenleri arasında global merkez bankalarının gevşek para politikalarına devam etmelerinin ortaya çıkaracağı likiditeyi gösterdi.

Merril Lynch ayrıca Çin gibi ülkelerin talebinde artış beklendiğini de ifade etti.

17 thoughts on “Altın fiyatları 2011 yılında yükselecek!

  1. BİR ŞEY SORMAK İSTİORUM HANGİ BANKAYLA ÇALIŞIOSUNUZ ÇÜNKÜ KUVEYT TE ŞUAN 76 DAN SATACAĞIZ MESELA. 74 E DÜŞÜŞ YAPTIĞINDA KUVEYT TÜRK BUNU RİSK OLARAK GÖRÜYO VE ALTININ KURUNU 76 GİBİ 2 DEĞER FAZLA GÖSTEREREK UÇUK Bİ FİYATTA TUTUYO BUNUN İÇİNDE YARDIMCI OLURSANIZ ONA GÖRE Bİ BANKAYA GEÇELİM YADA SİZ NASIL YAPIOSANIZ. KUVEYT YANSITMIO ANİ KUR DEĞİŞİKLİĞİNİ RİSK ALMAMMAK İÇİN :( E BİZDE BİŞEY KAZANAMIORUZ ANCA 4 LİRALIK BİR DEĞİŞİM OLACAK Kİ 2 LİRA İNDİRSİNDE TEKRAR ALALIMDA 2 LİRA KAZANALIM. HELE HAFTA SONU YA TAM KOPU FİYATLAR

  2. HEPİNİZ AKILLI OLUN VE ALTIN YATIRIMINDAN GERİ ADIM ATMAYIN.1999 YILLARI İLE 2011 YILLARI ARASINDA ALTIN %1000 ARTMIŞTIR. ARAŞTIRIN. BUGÜN ALTIN GR. 70 TL. İSE 10 YIL SONRA GR. ALTIN 7000 TL. OLMA İHTİMALİ VARDIR. ÇÜNKÜ ALTIN SÜREKLİ TALEP GÖRMEKTEDİR. BU DA DEĞERİNİ ARTTIRMAKTADIR. DİĞER YATIRIM ARAÇLARI BOŞ. SAYGILARIMLA.

  3. Ne balonmuş bu mübarek. 5 senedir şiştikçe şişti :)) Şaka bir yana, ,iyi niyetli uyarılarınızı takdir ediyorum. teşekkürler. balon sönmeden çıkarız inşallah.

  4. şuan arabistanın çıkardığı petrol varil sayısını arttırdı buda bana göre altının düşeceğinin göstergesi adamlara çıkarmaya başladı altın hemen geriledi bence şuan tavan yapmışken altını bozdurmak biraz bekleyip tekrar almak çünkü en yatırım aracı altın bu düşüşler altının bi anda çok yükselmesiyle ilgili ama eğer altını şimdi bozdurup ta 6 ay sonra al hem kar etmiş olursun hemde altınına altın katmış olursun

  5. 20 Ocak tarihli yorumuma bakın, bir de şu anki duruma bakın. Altın oldu 72. İyiki bozdurmamışım. Bu işlerde soğukkanlı olmak panik yapmamak lazımmış.

  6. Ben artık yükseleceğine dair inancımı kaybettim. Uzmanlar ne söylerse tersi çıkıyor. Onlar altın yükselecek dediklerine göre demekki düşecek! Benim yapacağım iş 70’e gelebilirse hemen bozdurup çıkacam. Çünkü bu gidişatın sonu iyi değil gibime gelmeye başladı.

  7. 3 mayıs 2010 da gram fiyatı 56.55’ten 100 gr altın aldım.karım altının gramı 70tl bulduğunda ortalama 1400 tl yı bulmuştu.ama daha da yükselir beklentisiyle bozdurmadım.bu parayı unuttum zaten.beklemeye dewam edicem.bakalım nolucak?

  8. altının normal ons değeri 900 doları üzeri değildir kesinlikle piyasaların toparlanmasıyla birlikte 2011 sonu 2012 başlarında gerçek değerini bulacaktır.

  9. altının yıllık oranlarına bakın,uzun vadede istatistikler şunu diyor,altın hep kazandırır,dolar,euro veya sterline gibi gözde para birimleri iner çıkar,insanları yanıltır ve develuasyon gibi sorunlar ortaya çıkabilir ama altın asla gerilemez,bir kaç gün hatta bir kaç hafta geriler ama altın kesinlikle genel olarak gerilemez hep zirveye çıkar.faize para koyacağınıza üç beş kuruş haram para yerine altına yatırım yapın ve sadece bekleyin.bir kaç sene o altını unutun ve bir kaç sene sonra elinizdeki altının dünkü ve şimdiki değerini karşılaştırın,kazancınız ortada…

  10. ALTIN BENİM TAKİPLERİMİN NETİCESİ SONUNDA BİR BALON BİBİDİR. BALONU ŞİŞİRİP BİR YERE KOYDUĞUNUZDA BELLİ BİR ZAMAN SONUNDA BALONUN İNDİĞİ GÖRÜLÜR.bU ZAMAN ZARFINDA BALON DİNLENMEYE GEÇER.TEKRAR BALON ŞİŞER VE BELLİ BİR ZAMAN SONRA AZ BİR MİKTAR SÖNER.AMA NETİCEDE TRENT YUKARI DOĞRU TIRMANIR.

Bir Cevap Yazın