ADSL vergi indirimi yakında! İnternet ucuzluyor!

İnternet kullanıcılarına müjdeli haber geldi. Bakan Yıldırım tarafından yapılan açıklamada ADSL vergisinin %15‘ten %5‘e indirileceği bildirildi. Birçok ülkeye göre çok yüksek fiyatlarla kullandığımız internet fiyatlarında bir nebzede olsa azaltma yaratacak bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istedik…

Ulaştırma Bakanlığı, ADSL aboneliklerinde sabit telefon hattı zorunluluğunun 1 Kasım tarihinden itibaren kaldırılacak olmasıyla yalın ADSL abonelerinden yüzde 15 yerine diğer internet vergilerinde olduğu gibi yüzde 5 oranında vergi alınması için Maliye Bakanlığı’na başvurdu.

AYLIK ABONE ÜCRETLERİNDE İNDİRİM

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer ile düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, ADSL abonesi olmak için sabit telefon zorunluluğunun 1 Kasım’dan itibaren kalkacağını belirtirken, BTK tarafından aylık abonelik ücretinin 8.13 liraya indirilmesiyle tarifelere göre 4-30 TL arasında bir indirim sağlandığını vurguladı.

Yıldırım, bugüne kadar yüzde 15 oranında vergilendirilen ADSL’de sabit telefon zorunluluğu kalkınca diğer internet vergilerinde olduğu gibi yüzde 5’e indirilip indirilmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine, konuyu Maliye Bakanlığı’na ilettiklerini, onların vereceği kararı beklediklerini ifade etti.

ADSL Vergi indirimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

3 thoughts on “ADSL vergi indirimi yakında! İnternet ucuzluyor!

  1. Evet, 1 Kasım’dan itibaren kalkacağını belirtirken, BTK tarafından aylık abonelik ücretinin 8.13 liraya indirilmesiyle tarifelere göre 4-30 TL arasında bir indirim sağlandığını vurguladı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir