Adalet Bakanlığı 9 Bin 500 Personel Alımı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından yapımı devam eden bir adliye ziyaretinde işsiz ve kamuda görev bekleyenlere sevindirici bir haber geldi. 9 Bin 500 kişiyi daha Adalet Bakanlığı bünyesinde kamuda çalıştıracaklarını açıklayan Ergin, ihtiyaç duyulan vilayetlere adliye açılışlarının devam edeceğini belirtti…

Ergin, Dörtyol’da yapımı devam eden adliye sarayında incelemelerde bulundu. Bakan Ergin, burada yaptığı açıklamada, 81 vilayette ihtiyaç olan adliye sarayı ve cezaevlerinin önem sırasına göre yapılmaya devam ettiğini belirtti.

Dörtyol ilçesindeki adliyenin de yetersiz kalması nedeniyle 11 ay önce ihalesi yapılarak inşaatına başlandığını belirten Ergin, şöyle konuştu: “İl ve ilçelerde inşaatlar hızlı bir şekilde yapılarak hizmete giriyor. Adalet Bakanlığımızın birimlerinin fiziki çalışma ortamlarının güçlendirilmesi için çalışmaktayız.

Bu arada bakanlığımızın yükünü hafifletmek için 9 bin 500 memur kadrosu daha alacağız. Önümüzdeki haftalarda il komisyonlarından gelecek olan mevcut durumlara göre personel ayarlaması yapacağız. Yılbaşından önce yetiştirebilirsek bu atamaları yapmaya çalışacağız.”

22 bin metrekare alan üzerine 5 kat inşa edilen Dörtyol adliye sarayının 2011’in ocak ayında hizmete açılacağı belirtildi.

Ergin, Dörtyol’da Hatay Barosunun açtığı, CMK Eğitim ve Yardım Bürosunu da ziyaret ederek, Baro Başkanı Sinan Akgöl’den bilgi aldı.

Bakan Ergin, “Yeni yapılan adliye saraylarında özellikle avukatların daha rahat çalışma ortamları olabilmesi için yer ayarlamalarına büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

Ergin’in gezi ve incelemelerine Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Kaymakam Hasan Özyiğit, Dörtyol Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün katıldı.

Adalet Bakanlığı memur alımları 2011

134 thoughts on “Adalet Bakanlığı 9 Bin 500 Personel Alımı

 1. ben siyasi davadan cezaevi yatmış biriyim sabıkalıyım..iş arıyorum ancak devlet iş vermiyor dayısı olan bu memlekette bir yer ediniyor diğerleri ise kendi yurdu içinde yurtsuz kalıyor..sabıkamız var diye çalışamıyacak mıyız? sonra bir başka işe kalkıştığımızda vatan haini vs ilan ediliyoruz.gerçekte bu vatanı en çok seven biz olmamıza rağmen devlet yöneticilerine sesleniyorum çalışıp aileme bakmak istiyorum bir iş varmı bu sabıkalı vatandaşınıza..

 2. ben lıse mezunu serbest ısle ugrasıyorum kafreterya ve soforluk tecrubem vardır atık ve cevık bırıyım hertulru ısı yapabılme kapasıtesıne sahıb bır gencım bana gore butun ıslere hazırım 0536 985 82 20

 3. ben orta okul mezunuyum
  başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak bilgi verebilirmisiniz

  Kaynak: Adalet Bakanlığı 9 Bin 500 Personel Alımı – Ekonomy.net
  ekonomi haberleri

 4. büro yönetimi v yönetci asistanlığı mezunuyum bende çalışöak istiyorum… başvuru şartlarını ve ne zaman başvuru yapılacağın bildirirseniz sevinirim.bilgisayar sertifikam var.10 parmak klavyeye sahibim …

 5. endüstüri meslek lisesi motor bölümü mezunuyum b sınıfı ehlıyetim var araç tamirinden anlarım bende kamu görev yapmak çalışmak istiyorum sayın adalet bakanı SADULLAH ERGİN sesimi duysun istiyorumm..

 6. ya kardeslerım herkes soru sormus ortada cewap yok bukadar soru cewabını buldu mu acaba? bulduysa bunları cewaplayan kardes banada soylesın su işin aslınıda bılelım ne yapmamız gerekıo baswuru sart ve kosulllarını.

 7. Eyvah, ülkemin garip durumu!
  Yorumları okudum. Bir çok arkadaşımın buradan ne kadar çok beklentisi olduğunu gördüm. İnşallah hepiniz güzel işler bulursunuz. Allah kalbinize göre versin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir