67 Bin Yeni Memur Alımı Yapılacak!

memur2525552010 yılında 32 bin memur alımı biraz daha genişletilerek 2010 yılı memur alımlarında KPSS ve MEB gibi detaylar göz önüne alındığında toplamda 67 bin memur alımı söz konusu oluyor.

Alınacak memur sayısında artış söz konusu. Başbakan’ın yaptığı en taze açıklamada alınacak memur sayısının toplamda 67 bin olacağı yönünde. İşte Başbakan Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği kamuya yeni personel alımının detayları:

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni personel alımı konusundaki soruları yanıtlarken rakam vermedi ancak bazı konulara açıklık getirdi.

Şimşek, personel alımlarının mali disiplin ve orta vadeli programdaki hedefleri saptırmayacak bir öncelikle yapılacağını vurguladı.

Önceliğin eğitim, güvenlik, sağlık ve denetim elemanlarına verileceğini belirten Şimşek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 40 bin öğretmen talebinin karşılanmasının söz konusu olduğunu söyledi.

Şimşek, İçişleri Bakanlığı’nın 20 bin güvenlik görevlisi talebi olduğunu da hatırlattı. Maliye Bakanı, ayrıca üniversitelere 7 bin akademik kadro tahsis edildiğini de söyledi.

Bu arada Şimşek, stopajla ilgili düzenlemenin bakanlar kuruluna gönderildiğini ve imzaya açıldığını söyledi.

67 bin memur alımı sayısının mayıs ve kasım aylarında yapılacak olan kpss yerleştirmelerini de hesaba kattığımızda artacağını söylenebilir.

Memur alımlarıyla ilgili detaylar geldikçe buradan ulaşabilirsiniz…

4 thoughts on “67 Bin Yeni Memur Alımı Yapılacak!

  1. önlisans muhasebe mezunuyum.19.07.1990 ankara/altındağ doğumluyum.ankarda ikamet etmekteyim.(m.e.b)onaylı bilgisayarlı muhasebe(lks,logo,zirve…)ve halkla ilişkiler sertifkasına sahibim.katıldığım seminerlerde bulunmaktadır.kurumunuzda çalısmak istiyorum bilgilerimle ilgilenirseniz tesekkür edrim.

  2. merhaba ben çorumdan yazıyorum benim silahlı güvenlik yaka kartım var fakat busene kpss ye girmiyorum en son 2008 de girdim ondanda düşük puan aldım yani 45 aldım bizide bu konu kapsıyormu bizlerde tercih yada başvuru yapabiliyozmu bu konuda emailime cevap yazarsanız sevinirim şuan işsizim ve üniversite mezunuyum askerliğimi yaptım.email.sadikkorkut_19@hotmail.com

Bir Cevap Yazın