40 bin öğretmen alımı (2010)

ogretmen-atamalari22525Beklenen müjdeli haber nihayet geldi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu toplamda 40 bin yeni öğretmen alımının gerçekleştirileceğini duyurdu. Yeni mezun öğretmenler bu habere oldukça sevindi. Uzun zamandır atama bekleyen öğretmenler içinde oldukça önemli bir fırsat söz konusu…

2010 yılı içinde kamuya yapılan atamalarda 5 bin engelli personel alımı içerisinde 1000 engelli öğretmen atamasının yapılacağı tekrar vurgulandı. 2010 Haziran ayında 10 Bin Ağustos Ayında 30 Bin olmak üzere 40 bin yeni öğretmen kadrolu olacak.

Çubukçu, TBMM’de gazetecilerle sohbeti sırasında, Bütçe Kanunu kapsamında, kullanacakları 21 bin öğretmen kadrosu bulunduğu, 19 bin yeni öğretmen kadrosu için de TBMM’ye kanun tasarısı sunacaklarını bildirdi. Bakan Çubukçu, ”Yeni öğretmenlerin 10 binini haziran ayında, 30 binini de Ağustos ayında atamayı planlıyoruz. Böylece bu yıl içinde atadığımız öğretmen sayısı 65 bine ulaşacak” dedi.

Öğretmenlerin mecburi hizmetine ilişkin bir soru üzerine, Çubukçu, mecburi hizmet süresinin 7 yıla çıkarılmasına yönelik çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Bakan Çubukçu, öğrencilerin eğitimin öznesi durumunda olduğuna dikkati çekerek, bazı kararları anketlerle öğrencilere danışarak aldıklarını kaydetti. Sınavların başlama saatlerine ilişkin anket ile kıyafet konusundaki anketlere 400 binin üzerinde öğrencinin katıldığını belirten Çubukçu, bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini, bundan sonra da bazı kararları öğrencilere danışarak alacaklarını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, düzenlenecek eğitim şurasında yeni bir uygulamaya gideceklerini belirterek, şurada veli ve öğrencileri ayrı ayrı tartıştırmayı planladıklarını anlattı.

Öğretmen atamaları ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz…

3 thoughts on “40 bin öğretmen alımı (2010)

  1. sayın bakanım yakın zamanda öğretmen alımı olacak mı !
    eğitim neferleri bu habaerinizi sabırsızlıkla beklemekteyiz.
    bizler eğitim neferlerinin adayları olarak ülkemize faydalı nesiller yetiştirmek istiyoruz. bunun içinde sizlerden kadro beklemekteyiz. şimdiden herşey için teşekkürler sayın bakanım.

  2. merhabalar tüm atama bekleyen arkadaşlar durumun farkında fakat normal vatandaş zannediyorki 0000000 40 bin öğretmen alınacak çoçuklarımız öğretmen olacak yalan. 40 binde göreve yeni başlayacak sayısı enfazla 6-7 bin yeter bizlerle daha fazla dalga çeğmesinler ve bu halkı aldatmasınlar.

  3. şimdi siz bu 40 bin palavrasına inanıyor musunuz?yoksa işin iç yüzünü bilenlerden misiniz?sadece milli eğitim kurumunda olan bu tuhaf uygulamayla insanları tam 7 yıl oyaladılar daha tuhafı oyalamaya devam ediyorlar.önce sözleşmeli al sonraki yıl onları kadroya geçir ve bu arada araya ufaktan yeni alımlar ekle adınada toptan 40 bin alım de…işte size 40 bin alımın perde arkasından sadece bir profil…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir