3. Key ödemeleri yolda!

key2. Key ödemelerinde yaşanan krizde çözüme gidiliyor. Hak sahibi ve mağdurlar için 3. bir ödeme daha başlatılacak. Başbakanın talimatı üzerine Bakanlar ve Müsteşarlar konu üzerinde derin bir çalışmaya başladı. 3. Key ödemeleri çok uzakta görünmüyor çünkü tasarı bütçeyi beklemeyecek.

Kamuoyunda KEY olarak bilinen Konut Edindirme Yardımı hesaplarındaki ikinci ödemede yaşanan krize, Başbakan Tayyip Erdoğan el koydu.

Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, KEY ödemelerinin taraflarını Hazine Müsteşarlığı’nda toplayarak, sorunun çözümü için yapılması gerekenleri tespit etti. Babacan başkanlığında, Hazine’de önceki gün yapılan KEY zirvesinde, hak sahiplerine üçüncü kez hak tanınması kararlaştırıldı. Toplantıda ikinci KEY ödemelerinde yaşanan süre aşım krizinin çözülmesi için yasa tasarısının hazırlanması gerektiği konusunda görüş birliğine de varıldı.

Tasarısında, ikinci KEY ödemesi için gerekli olan hak sahibi listelerini 28 Haziran’a kadar tamamlamayan kamu kurumlarına ek süre verilmesi öngörüldü. Bu süre ile birlikte kamu kurumlarına, üçüncü kez hak tanınmış olacak. Tasarının acil olarak hazırlanarak Meclis’e sunulması da toplantıda kararlaştırıldı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir