2015’te gümüş ne olacak?

2015'te gümüş ne olurHer yıl kendini tekrar eden bir senaryo var. Gözlemlerimiz onu gösteriyor ki bu yılda gümüşe olan talebe bağlı olarak yılın belli dönemlerinde iniş ve çıkışlar söz konusu. Gümüş‘e yatırım yapmanın riskli olduğunu düşünen çoğu kişinin aksine, çarpan olarak daha fazla getirisi bulunan bu yatırım aracının aslında son 5 yıldır dikkatleri üzerine çekmeye başladığını söyleyebiliriz.

Yine de siz gümüşe yatırım yapacaksanız bunu bizim görüşlerimize bağlı kalarak değil uzman kişilere ve yatırımcılarla görüşerek yapmalısınız. Çünkü bu site sadece ekonomi ve finans haberlerini işler ve danışmanlık hizmeti vermez.

Dedikten sonra…

Gümüş son 5 yıllık dönemde talebin yoğun olduğu yaz aylarına giriş dönemlerinde yükselme, yazın ortasında düşüş ve yıl sonunda tekrar yükselme göstermektedir.

Altta doviz.com’dan aldığımız görüntüde dikkat ederseniz yaz Mayıs-Temmuz aralığı kurun en düşük olduğu zamanları gösteriyor. Ağustos sonrası bir iniş çıkış söz konusu ama her  yıl şüphesiz yılbaşı ve Ocak-Şubat aylarında gümüş yatırımcısına kazandırıyor.

2015'te gümüş yorumları analizleri

 

Güncel Gümüş Yatırımcı Yorumları

Evet bu nokta’da siz değerli ziyaretçilerimize iş düşüyor. 2015 yılında gümüş aldınız mı, almayı düşünüyor musunuz? Size göre son durum ne olacak? Altın’da olduğu gibi gümüş içinde ziyaretçi ve uzman yorumlarını hep birlikte değerlendirelim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir