2014 Zabit katipliği sınavı ne zaman yapılacak?

2014 Zabit katipliği sınavı ne zaman yapılacak?Binlerce kişinin gözü kulağı zabıt katibi sınav tarihlerine kilitlendi. Zabit katipliği sınavı ne zaman yapılacak, aranan şartlar neler olacak? Zabit katibi olmak isteyen adayların dikkatine…

Zabıt Katipliği sınavı ne zaman yapılacak” binlerce aday bu sorunun cevabını bekliyor. Zabıt katibi olmak isteyenler Adalet Bakanlığı’nın bir takvim ilan edilmesi gerektiğini düşünüyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ”Bu konuda hazırlık yapıyoruz, yakında bu konuda sınav açılacak” demişti ancak heüz bir zabıt katipliği sınavı açılmış değil.

Burada istenen hemen sınav yapılması değildir.2014 yılı Temmuz ve Eylül aylarında yeni KPSS sınavları yapılacaktır. Bu sınavlara hazırlanan milyonlarca aday bulunduğu gibi, 2012 KPSS’ye girip Adalet Bakanlığının yapacağı zabıt katipliği sınavını bekleyen binlerce aday da bulunmaktadır.

Herhangi bir sınava hazırlananların psikolojisinin ne olduğunu, o sınava hazırlananlar kadar en iyi kimse bilemez, özellikle zabıt katipliği sınavında alımına izin verilen; ama sınav tarihinin ne zaman olacağına ilişkin belirsizlik olması sınava hazırlanan adayların moral ve motivasyonlarını da olumsuz etkilemektedir.

Bakanlığın bu konuya ilişkin takvimini tüm adaylar merakla beklemektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir