2013 yılı su zammı ile birlikte geliyor

Yeni yıl plan ve bütçe ayarlamaları devam ederken, vatandaşı ilgilendiren önemli bir zam talebi daha onaylandı. Yeni yıl ile birlikte suya %2 zam yapılacak.

İSKİ’nin önümüzdeki yıl yapacağı çalışmaların oylandığı İBB Meclisinde, yılbaşından itibaren geçerli olmak üzere içme suyuna yüzde 2 zam talebi de kabul edildi.

 

KONUTLARDA 7 KURUŞLUK ARTIŞ
Buna göre, konutlarda suyun metre küpü 3 lira 38 kuruş 2013 bütçesinde 7 kuruşluk artışla 3 lira 45 kuruş oldu. İş yerlerinde 7.17 lira olan suyun metre küpü ise 14 kuruş artışla 7.31 lira yapıldı.

SU AÇMA KAPAMA ÜCRETİ 20 TL
Sanayi ve konut dışı şantiyelerin su kullanımı da 7.46 liradan 7.61 liraya çıktı. Su açma kapama ücreti 20 TL yapılırken, yarım saatliğine 1 seferlik vidanjör çekim ücreti 80 TL ye çıkartıldı.

Öte yandan 100 metre kare inşaat alanlı bir arsa için proje inceleme ve görüş verme harcı 40 lira, içme suyu ve atıksu şebekeleri proje onayı 417 lira, anal röleve ve proje onay ücreti bin 18 lira olarak belirlendi.

YENİ TARİFE MECLİS’TEN GEÇTİ
Su ve atıksu abonesi olanlardan vidanjör çekimi ve kullanıcı kusuru olmaksızın kanal açma işlerinden ücret alınmayacak. İSKİ’nin yeni tarifesi, İBB Meclisi’nde 131 kabul oyuna karşılık 62 ret oyla onaylandı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir