2013 yatırım alanları ve sektörel beklentiler

2013 yatırım alanları ve sektörel beklentiler2012 yılında enerji, gayrimenkul, ilaç ve internet sektörüne büyük yatırımların geldiği ve piyasada çok yeni ve güçlü markaların varlığını hissettirdiğine şahit olduk. Özellikle 2012 yılında yaşanan e-ticaret hacmindeki büyüme 2013 yılına büyük hedeflerle girilmesine neden oldu. 2013 yılında sektörel olarak baktığımızda kentsel dönüşümlerin inşaat firmalarına yaramasının yanısıra yabancı internet yatırımcılarının Türkiye piyasasından geri adım atmalarının beklentileri ne yönde etkileyeceğini yıl içerisinde göreceğiz…

2013 yılında yatırım yapılabilecek sektörler ve bu sektörlerin 2013 yılı beklentilerini bu yazıda tartışalım. Yeni açılacak olan şirketler ve bu firmaların bayilik servislerini ayrıca bayilik kategorisinde işleyeceğiz.

Geçen yıl piyasaya yeni markaların girmesinin yanısıra satın almalar ile güçlerini büyüten bazı büyük holdinglere de yurtdışından satın alma teklifleri geldiğini duyuyoruz. Buna örnek verecek olursak dünya devi wallmart’ın %85’lik Migros hisselerine talip olması haberi verilebilir.

Gayrimenkul, gıda, internet, online ticaret gibi başlıca sektörlerden yeni dönemde sıfırdan başlanabilecek en mantıklı sektör geçen yıl olduğu gibi internet sektörü olduğu bu yılda önemle vurgulanıyor. Genç nüfusun internet kullanım alışkanlığının yaygınlaşması ve her geçen gün artması ile internet üzerine yapılan yatırımların geri dönüşlerinin daha etkili olduğu belirtiliyor.

Tüm bunlar bir kenara sıfırdan sektöre girmeye çalışan ve hiçbir yatırım tecrübesi olmayan kişilerin güvenilir markalara itibar etmesi gerekiyor. Biz de bayilik veren firmalar sayfasından sürekli sizlere güncel bayilik haberlerini aktarmaya devam edeceğiz.

One thought on “2013 yatırım alanları ve sektörel beklentiler

Bir Cevap Yazın