2011 Emniyet Teşkilatı 17 bin yeni polis alımı yapacak!

Emniyet teşkilatı kadroları genişletmesinin yanı sıra 2011 yılında yapacağı 10 bin üniversite polis memuru alımı sayısını arttırdı. Bu kapsamda üniversite mezunu olmayanlarla beraber yeni alınacak polis sayısı 17 bin kişiye ulaştı.

2011 Emniyet teşkilatı polis alımları, başvuru şartları ve alım şartları hakkında detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Emniyet Teşkilatı’na 2011 yılında, 6 bin 900’ü Polis Meslek Yüksek Okullarından, 10 bini üniversite mezunu da Polis Meslek Eğitim Merkezlerinden olmak üzere toplam 16 bin 900 polis memuru katılacak. Polis Meslek Yüksek Okulları ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri aracılığıyla son 7 yılda toplam 76 bin 840 genç polis teşkilatına girdi.

Polis Akademisi, Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Polis Meslek Yüksek Okulları, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü ve Araştırma Merkezleri ile güvenlik alanında Türkiye’deki tek üniversite olma özelliğini kazandı. Akademiye bağlı, geniş ve uluslararası bir öğrenci yelpazesi bulunan ve Emniyet Teşkilatı’na amir yetiştiren Güvenlik Bilimleri Fakültesi’nde 1331 erkek 60 bayan Türk öğrenci ile 18 farklı ülkeden 299 erkek 10 bayan misafir öğrenci olmak üzere toplam 1700 öğrenciye eğitim veriliyor.

Emniyet Teşkilatı’nda her yıl personelin yaklaşık yarısı hizmet içi eğitimden geçiriliyor. 2011 yılında ise hedef, 100 binin üzerinde personelin hizmet içi eğitime tabi tutulması. Diğer taraftan polis memurlarının mesleki motivas-yonunu artırmak amacıyla her yıl, yapılan sınavlar sonucunda başarılı olan bin polise 9 aylık eğitimden sonra komiser yardımcısı olma imkanı sağlanıyor. Yapılan çalışmalar sonucu Emniyet Teşkilatı’nda yüzde 21 olan yüksekokul ve üniversite mezunu polis oranı yüzde 85’e çıktı.

Haberin detayları geldikçe buradan ulaşabileceksiniz…

35 thoughts on “2011 Emniyet Teşkilatı 17 bin yeni polis alımı yapacak!

 1. slm ben lisans mezunuyum, askerliğim tecilli,polis memuru olmak için yaş sınırı ve puan kaç olmasısı gerekiyor yani polis memuru olmak için lisans memurlara şartları ve zamanını öğrenmek istiyom teşekür ederim

 2. ee ben bu dönem mezun oluyom üniversiteden seneyeki polislik mülakatlarına gircem boyum 1.64 kpss de atama yok zaten. polislikde de 3 santim eksik diye benim hayatım mı kararacak? hayret bir şey arkadaş bu nasıl bir düzen. ben polis olmak istiyorum boy şartını erkeklerde 1.62 yapsınlar kızlarda 1.60 bu milletimizin oranıdır. artık nesil gittikçe boyları kısalıyor.

 3. En az dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.Erkekler için 167 santimetreden, bayanlar için 165 santimetreden kısa boylu olmamak.Askerliğini yapmamış erkekler ile bayan adaylar için 28 yaşından, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.KPSS puan türünden, Genel Müdürlükçe belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak. Kurul, adayların fizikî görünüşü, konuşma düzgünlüğü, Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen hususlar ile Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen giriş şartlarına haiz olup olmadığı ve arşiv araştırması sonuçlarını dikkate alarak değerlendirmesini yapar.Genel Müdürlükçe belirlenecek konuların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu ile ilgili konuşma yapması istenilir. Her bir adaya konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için eşit süre verilir.
  1) Konu hakkında bilgi düzeyi
  2) Kendisinden istenileni kavrama
  3) Kendine güven duyma
  4) İfade etme yeteneği
  5) Beden dilini kullanma becerisi

 4. arkadaşlar ben türkçe öğretmenliği mezunuyum pmyo başvurmak istyrmgerekli olan şartlar nelerdir bilen var mı kaç yıuş eğitim görecez sınav var mı başvurular ne zaman

 5. merhaba arkadaşlar hepinizin yazdıklarını okudum bende üniversite mezunu biriyim hemde yüksek lisans yaptım tarih öğretmenliği bitirdim atama puanımız yüksek dolayısıyla polislikte şansımı denedim hemde 3 defa ilkinde sporda elendim 2,ve 3, neye kazanamadım hala anlayabilmiş değilim hemde 70 üstü kpps puanı ile başvurdum sporda tam puan almak için 50 saniye yeterli 46 saniyede bitirdim mülakatta sadece 2 dakika komisyon önünde kalıyorsunuz ve konu 30 dakika önceden veriliyor üstelik altında cevabı yazılı sorunu her yıl 10000 alım oluyo 30000 başvuru var benim puanım hep ilk 7000 bine giriyo spordanda tam alıyorum ama o mülakatta konisyondaki kişilere kalmış çünkü sınav 3 aşamalı spor puanı kpps puanı ve mülakat toplanıyo sıralama yapılıyo spor ve mülakatı bedeni yeterliliği gecenleri ben çok güzel cevap verdim ama beğendielr birde ama 60 puanlık mülakata beğenmeleirne rağmen 40 verdiler başvurada 60 puana sahi olanlar 12 puan gerimde olmama rağmen kazndı gersini siz anlayın bu sınav adil

 6. arkadaslar 2 yıllık meslek yuksek okulları polıslıge basvuru yapabılıyorlar mı yapıyorlarsa sartları neler bılgısı olan bılgı verırse sevınırım tskrlr…

Bir Cevap Yazın