2010 yılı 20 Bin Polis Alımı!

polisalimi255Polis meslek eğitimine alınacak Yükseköğretim mezunlarına Müjde! Emniyet Genel Müdürlüğü 2010 yılı için 20 bin polis alımı yapacaklarının sinyallerini verdi. Hem de ilk ağızdan. Haberin detaylarında, Çiçek, ”Polisliğe alınacak yüksek öğretim mezunları yaş sınırının yükseltilmesi ve 20 bin polis memuru alınması için kanun tasarısı imzaya açıldı” dedi.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ”Polis meslek eğitimine alınacak yüksek öğretim mezunları yaş sınırının 28’den 29’a, askerliğini yapmış olanlarda da 29’dan 30’a yükseltilmesi ve 20 bin polis memuru kadrosunun ihdas edilmesi kanun tasarısı imzaya açıldı” dedi.

Bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında bazı kanun tasarılarını imzaya açtıklarını belirten Çiçek, bunlardan bir tanesinin polis meslek eğitimine alınacak yüksek öğretim mezunları yaş sınırının 28’den 29’a, askerliğini yapmış olanlarda da 29’dan 30’a yükseltilmesi ve 20 bin polis memuru kadrosunun ihdas edilmesi olduğunu söyledi.

Çiçek, Türkiye’de güvenlik hizmetlerinin layıkıyla sürdürülebilmesi bakımından kişi başına düşen polis sayısında noksanlık olduğunu belirterek, ”Bu da ister istemez asayiş ve huzurun temini bakımından özellikle büyük şehirlerimizde bazı problemler çıkarmaktadır. Avrupa Birliği üyesi ülkelerde bir polise 250 kişi düşerken halen ülkemizde bu 300’ün üzerindedir. Dolayısıyla bu açığın kapatılabilmesi lazım. Öbür taraftan da mesleğe daha yüksek eğitim görmüş insanların kazandırılabilmesi bakımından dan bu düzenlemenin yapılmasın da fayda görülmüştür” diye konuştu.

Uzun zamandır polis olmak için başvuru yapmayı bekleyen herkesin bu güzel fırsatı değerlendirmesini tavsiye ederiz. Konuyla ilgili gelişmeleri bu başlık altından takip edebilirsiniz.

Bunun ana haber bültenlerinde konu tekrar hatırlatılarak doğrulanmış oldu.

55 thoughts on “2010 yılı 20 Bin Polis Alımı!

  1. slm arkadaşlar bende 2 yıllık üniv. mezunuyum. polis olmakiçin gerekli şartlar nelerdir. 4 yıllık üniv. mezunu olmak illaki gerekiyo bilgisi olan arkadaş mail atarsa sevinirim teşekkürler.

  2. iki yıllık ktü üniversitesi elektronik teknikeriyim işletme fakültesi 3 sınıf öğrencisiyim ve polislik sınavlarına girmek istiyorum nereden başvuru yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim iyi çalışmalar..

  3. yeni çıkan 6111 sayılı kanunla 657 sayılı kanunun ilgili maddesi değiştirildi son hali. Lise mezunları için 20 Üniversite mezunları için 29 askerliğini yapmış olanlar için 30 yaş sınırı etirildi. yani birer yaş yükseltildi.

  4. ben de yüksek okul mezunuyum, 2 yıllık otomotiv bölümü ve işsizim polis olmak istiyorum. ne zaman hangi ay da sınavlarınız var. bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.

  5. ben de yüksek okul mezunuyum, 2 yıllık otomotiv bölümü ve işsizim polis olmak istiyorum. ne zaman hangi ay da sınavlarınız var. bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.

  6. askerliğimi tamamlamış balıkesir bandırma meslek yüksekokulu mezunu ve yaş sınırlamasına uygun boy ve fizik olarakta elverişli bulunmaktayım. bu fırsatı kaçırmamak ve bu işsizlik sektöründen kurtulmak istiyorum. silahlı güvenlik sertifikamda var. polisliğe başvuru yerleri ve tarihleri ne zamandır. nette aradım ama ulaşamadım. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    çalışmalarınızda başarılar diler.saygılarımı sunarım… ferhat_19_84@hotmail.com adresim…

  7. ben yüksek okul mezunuyum polislige nasıl başvurabilirim bu sene üniversteye girme şatı varmıydı beni bilgilendirimisiniz başvuru tarihleri ne zaman beni bilgilendirmenizi istiyorum

  8. ben şuan bu 14 ekimde kadar başvuru yapılacak olan polislik sınavına 2 yıllık mezunuda gire bilirmi şansı varmı bu konuda aydınlatırsanız iyi olur şimdiden vereceniz cevaba teşekür ederim benim adıresime cevaplarsanız iyi olur

Bir Cevap Yazın