2010 Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi ve bilet fiyatları

Milli Piyango tarafından özel resmi tarihler ve yılbaşlarında noter gözetiminde yapılan çekilişler ile hergün yeni birilerinin hayalleri gerçeğe dönüşüyor. 2010 Yılbaşına özel milli piyango biletleri kısa bir süre sonra piyasada olacak. Yılbaşı 2010 büyük ikramiye ödülü ve bilet fiyatları ne kadar?

2010 Milli piyango yılbaşı biletleri fiyatlarına bakacak olursak, tam bilet 32 lira, yarım 16, çeyrek bilet ise 8 liradan satışa sunulacak. 2010 Yılbaşı büyük ikramiyesi ise tam tamına 35 Milyon TL olarak açıklandı.

Milli piyango 2010 yılbaşı çekişi haberinin detayları burada…

2007 ve 2008 yıllarında Piyangonun büyük ikramiyesinin 25 milyon lira olduğuna ve bu rakamın geçen yıl 30 milyon liraya yükseltildiğine işaret eden Biçer, ”Bu yıl büyük ikramiyede 5 milyon liralık bir artışa gittik ve büyük ikramiyeyi 35 milyon liraya çıkardık” dedi.

Büyük ikramiyeyi belirlerken odaların görüşlerine de başvurduklarını kaydeden Biçer, bayilerin bir bölümünün yılbaşı ikramiyesinin 40 milyon lira ile 50 milyon lira arasında olmasını istediğini, bir bölümünün 35 milyon lira teklifi getirdiğini anlattı. İdarenin genel durum ve diğer etkenleri de göz önünde bulundurarak 31 Aralık gecesinin büyük ikramiyesini 35 milyon lira olarak tespit ettiğini belirten Milli Piyango Genel Müdürü, şöyle devam etti:

”Yılbaşı özel çekiliş biletleri, 29 Kasım Pazartesi günü satışa sunulacak. Milli Piyangonun 31 Aralık’a kadar başka piyango çekilişi olmayacak. 2009 yılında yüzde 97’lik bir satış rakamımız olmuştu. Bu yıl da satışlarda aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Yılbaşı biletleri bayilere partiler halinde gönderilecek ve 1 aylık bir kampanya dönemimiz olacak.”

Sizin uğurlu sayılarınızı ve Milli piyango hakkındaki görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir