15 Bin memur alım şartları Kasım 2009

personelİşsizlere müjde.. Yıllardır Kpss sınavına girip bir yere yerleştirilemeyen işsiz gençlere devletten müjdeli haber geldi. 2009 yılında toplamda alınacak 25 bin personelin 10 bininden sonra sırada Kasım Ayında 15 bin Memur alımı var. Kpss puanına göre Ösym’nin en yüksek puandan düşük puana göre tercihler göz önüne alınarak yerleştirme işlemleri yapılacak.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, kamu kurumlarına yazı göndererek taleplerini bildirmelerini istedi.

Yazıda, KPSS sınavını kazananlardan kasım ayında memur ataması yapılacağını belirtilerek, kamu kurum ve kuruluşlarından ihtiyaçlarını 30 Eylül tarihine kadar iletmesi istendi. 2009 bütçesinde üniversiteler için 4 bin, diğer kamu kurumları için 21 bin olmak üzere toplam 25 bin memur atanması öngörülüyordu. KPSS sınavını kazananlardan ilk atamalar temmuz ayında yapıldı. Temmuz ayında 10 bin memurun atanması gerçekleştirildi.

Kasım ayı içinde Hükümet, 2009  Kanunu’ndan öngörülen toplam 25 bin atamayı gerçekleştirmek için kasım ayında geriye kalan 15 bin memurun atanmasını gerçekleştirecek. Kamu kurum ve kuruluşlarından istifa eden veya emeklilik veya ölüm nedeniyle boşalan kadrolarna yüzde 25’ni geçmemek üzere diğer kurumlardan nakil alabilecek.

34 thoughts on “15 Bin memur alım şartları Kasım 2009

  1. ben Anadolu Lisesı mezunuyum.2008 kpss de 79 puan almıstım herhangıbır yere gıdebılmem ıcın ka puan gereklı bır de sertıfıkanızın olması bı ayrıcalık mı?yoksa sadece meslek lıselerı ıcın mı gereklı sertıfıka?

  2. arkadaşlar ben ticaret meslek lisesi mezunuyum.64 aldım yerleşme imkanım varmı acaba?tercih kılavuzu ne zaman yayınlanaca bilgilendirirseniz sevinirim.

  3. arkadaşlar boşuna uğraşmasakmı diyorum nedenmı çünkü tercih sıralaması.puanları bılmeden tercih .
    ve tabiki yüksek puan…….vs bıcok sebep ne dersiniz tamammı devammı ben elk.teknisyeniyim ama guvenlıkte çalışıyorum!!!!!!!

  4. arkadaşlar acı bi gerçek var ki 80 in altında alan arkadaşlarımın malesef hiç şansı yok malesef ama bu böyle artık iş bulmak hele de memur olmak cok zorr.

  5. ya ben düz lise 88 küsür aldım yalnız atanacağımı hiç zannetmiyorum . ama bi umut denicem . herkese hayırlısı . ….

  6. Ben sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik bölümü mezunuyum 73.484 aldım benim başvurabilcem hiçbir yer yok sağlık bakanlığı dışında bulamıyorum yada orta öğretim alımımı yok acaba, sağlık alımları nezaman? bizler ne olcaz? alım varda bizmi bilgilenemiyoruz sanki, nereye olursa olsun başvurup girmek istiyoruz yardımcı olunuz lütfen. Afedersiniz WC ye bile ilkokul mezunu devlet kadrolu personel alıyo nerden nasıl giriyo anlayamıyorum. Hatta bu nasıl iş ya, ben bulsam ilanı falan okusam valla başvurcam çalışırım ama ilan yok, sağlık bakanında hayat yok, hayatta kalmak için ne yapayım. Sml okulunda gördüğüm eğitimle WC ye gelenlerin bilgi işlemini yaparım ilkokul mezunu ne bilir bilgi işlemi falan soruyorum siz nedersiniz bu işe tşk.

  7. Ben bilgisayar teknolojileri ve programlama mezunuyum. kpssden 94 puan aldım, kasım ayındaki atamalarla yerleşebilir miyim acaba? Alımlar ne zaman başlayacak?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir