Wechat ile grup sohbetini denediniz mi ?

Bugüne kadar alışık olduğunuz mobil chat uygulamalarını unutun. Şimdi sizlere son zamanlarda hızla yaygınlaşmaya başlayan bir uygulamayı tanıtacağız. Bu uygulama mobil uygulamalar içinde Lionel Messi’nin yeni tercihi olan Wechat. Mesajlaşma uygulamaları içinde kısa sürede yayılan ve beğenilen mobil uygulama Wechat “Ücretsiz yapıştırmaları, paylaşım fonkiyonları, grup sohbeti, sesli konuşma ve rehber entegrasyonu” olmak üzere 5 farklı özelliği ile google play uygulamaları içinde en çok indirilenler arasında yer alıyor.

Wechat dünya üzerinde 300 milyondan fazla mobil kullanıcı tarafından kullanılıyor. Hem ücretsiz olması hem iOS, Android, Windowsphone, Symbian gibi tüm işletim sistemlerinde çalışıyor olması tercih edilmesi için yeterli bir neden.

messi-wechat-1

Sevdiğiniz Arkadaşlarınızla Grup Sohbete başlayın

WeChat’te grup sohbet başlatmak için Chat ekranına gidin ve sağ üst kısımdaki değnek ikonuna tıklayın ve açılan menüden group chat seçin. Konuşmak istediğiniz kişileri işaretleyin ve gruba ekleyin.
Grubunuzu bir kez oluşturduktan sonra yeni kişiler de eklemeniz mümkün. 40 kişiye kadar grup sohbet yapabilirsiniz.

wechat-2
QR Kod ile Grup Chat Başlatmak Oldukça Yaratıcı

İtiraf etmem gerekir ki WeChat mobil teknolojileri insan hayatına nasıl entegre edebileceğini oldukça iyi biliyor. Wechat uygulaması ile listenizdeki arkadaşlarınızın bir QR kodu taratarak grubunuza katılmasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Grubunuzu oluşturduktan sonra sağ üst köşedeki insan figürlerinin bulunduğu ikona tıklıyorsunuz.

Kişiler kısmının altında Group Chat QR Code seçeneği bulunmakta. Buna tıklıyorsunuz ve uygulama grubunuza özel bir QR kod üretiyor. Bu QR kodu hemen grubunuza dahil etmek istediğiniz kişilere mail atıyorsunuz. Alıcılar uygulama üzerinden kodu taratarak gruba katılabiliyorlar. Süreç oldukça kolay.

wechat-3
HD Kalitesinde Video Call

Video Call özelliği görüntülü konuşma yapmanız mümkün. Sohbet ettiğiniz arkadaşlarınıza görüntülü konuşma daveti yollayabilirsiniz. Karşı taraf kabul ettiğinde Hd kalitesinde görüntülü konuşma yapmanın keyfine varıyoruz. Aynı ekran üzerinden lokasyon bildirimi, Name card ve Fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Arama sırasında Video ve Ses modaları arasında geçiş de yapabilirsiniz.

 

Wechat’i indirmek için tıklayın

Bir Cevap Yazın