THY Personel Alımı iş başvurusu 2015

THY Personel Alımı iş başvurusu 2015

Personel Alımı 5 Comments

Sponsor Reklamlar


THY Personel Alımı iş başvurusu 2015Türk Hava Yolları THY 2015 yılında personel alımları yapmaya devam ediyor. Artan yolcu kapasitesi ile dünyanın birçok noktasına uçuşlar düzenleyen THY, gerek hostes gerekse yeni pilotların yanısıra yurdışı personeli ve teknik personel alımları yapıyor. Türk Hava Yolları, global hizmet ağında birlikte çalışacağı adayları; Kabin Ekibi, Kokpit Ekibi, Yurt Dışı Ofis Çalışanları ve İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)olmak üzere 4 ana başlık altında istihdam eder.

1. Kabin Ekibi
Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, verdikleri kaliteli hizmetle tüm dünyadan konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulan dönemlerde www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla gerçekleştirilir.

Başvuran tüm adaylar, sistem üzerinden alınan randevular doğrultusunda Türk Hava Yolları’na davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır. Aynı zamanda tüm adaylara yabancı dil yeterlilik testleri uygulanır.

2. Kokpit Ekibi
İnsan KaynaklarıTürk Hava Yolları’nda, büyüyen ve gençleşen filomuzla birlikte, kokpit ekibi işe alımları global ölçüde ve titizlikle yürütülür. Kurum kaynaklarıyla yetiştirilen genç pilotlar Türk Hava Yolları’na kazandırılırken, farklı milletlerden deneyimli pilotlar da kurum bünyesinde istihdam edilir.

Türk Hava Yolları’nın pilot alımları;
Kaptan, II.Pilot, Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı, SFI (Simulator Flight Instructor) olmak üzere 4 grupta gerçekleştirilir. Pilot adayları, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlara başvurarak seçim sürecine dahil olur. Yabancı dil bilgisine ve temel gerekliliklere sahip adaylar arasından ilgili mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlayanlar Türk Hava Yolları ailesinde istihdam edilir.

Author

5 Comments

 1. Ümit Tangüç 21 Kasım, 2014, Cuma at 14:23

  ben uçmaktan korkarım : )

 2. NURGÜL ŞİRİN 21 Kasım, 2014, Cuma at 13:32

  THY`na üst düzeyden bir tanıdık olmadığı sürece girmek imkansız gibi bir şey.İşletme lisans mezunuyum. THY`nın bir kapısında yatmadım girmek için ama malesef olmadı sonuç hüsran.

 3. ayşegül şahinbaş 21 Kasım, 2014, Cuma at 12:52

  merhaba;
  THY ailesinin bir ferdi olmak istiyorum. Başvuru formuna nerden ulaşabilirim ??
  teşekkürler…

 4. ahmet aslan 15 Kasım, 2014, Cumartesi at 20:23

  2 yıllık meslek yüksek okulu endüstriyel elektronik mezunuyum sizinle çalısmak istiyorum

 5. Nihal coskun 13 Kasım, 2014, Perşembe at 00:06

  Mrb kpss sinav8ndan 81.12 puan aldim insaat teknikeriyim basvuru formu nered3n bulabilirim yardimci olursanız sevinirm.

Bir Cevap Yazın

Search

Back to Top