Maaşlar bayramdan önce ödenecek mi?

paraBayram nedeniyle maaşların erken ödenmesi talebi piyasaların canlanması açısından oldukça önemli görünüyor.Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın ümidini bayram alış verişine bağladığını belirterek, ”Eğer maaşlar erken ödenirse kurbanlık alımlarında, çarşı ve pazarlarda alışveriş hareketliliği artar” dedi.

TESK Başkanı Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, çarşı ve pazarlarda alışveriş hareketliliği olduğunu, vatandaşların da alışveriş yaparken cebindeki paraya göre nakit harcamaya gayret ederse hem esnafın, hem de vatandaşların kazanacağını kaydetti. Palandöken, maaşlar da erken ödenirse hareketliliğin artacağını vurguladı.

Kurbanlık alacakların acele etmemesi gerektiğini de ifade eden Palandöken, açıklamasına şöyle devam etti:

”Halkımız kurbanlık alırken acele etmesin. Geçen yıl pirinçte yaşanan spekülatiffiyat artışının aynısı bu yıl kurbanlıklarda yapılmak isteniyor. Fiyatlar geçen seneden bir miktar fazla olabilir ama yüzde 100 artış olması mümkün değil. Halkımız böyle söylentilere kanmasın, pazarlığı sıkı tutsun. Ülkemizde yeterince kurbanlık var, sonuçta fiyat da pazarda oluşacak.”

Bir Cevap Yazın