Kullanım Şartları

Ekonomy.net içerikte ekonomi kelimesini işlemektedir. Haber, bilgi, güncel ekonomi gibi konulara yer verir. Personel alımına dair haberler bilgilendirme amaçlı olup başvuruların resmi web adreslerinden yapılması gerekmektedir. İçerikte genel olarak kişisel izlenimler hakimdir, ve yazılar için belli bir emek verilmiştir. Başka bir siteden alıntı yapılırsa da karşı taraftaki sitenin lisans şartlarına bağlı kalınır ve kaynak gösterilir.

Aynı şekilde, eğer Ekonomy.net‘ten alıntı yapmak istiyorsanız yazıların belli bir emek ve araştırmanın ürünü olduğunu hesaba katıp alıntı yaptığınız yazıya kendi yazınızdan bir link vermeniz gerekmektedir.

Yorumlarınızda bizim zorunlu kıldığımız isim ve e-posta kutucuğu dışında yorum kısmına yazdığınız kişisel bilgilerinizden ekonomy.net ve yöneticileri sorumlu tutulamaz.

E-posta Aboneliği:

Feedburner aracılığı ile verdiğimiz e-posta aboneliği hizmeti istendiği takdirde gelen e-posta’nın en alt kısmında yer alan abonelik iptal bağlantısı ile istendiği zaman iptal edilebilir. Bu bağlamda e-postalara istenmeyen e-posta gönderilmemekle beraber tüm sorumluluk abone olan kullanıcıya aittir. Ekonomy.net ve yöneticileri gönderilen e-postalardan sorumlu tutulamaz.

Lisans ve telif hakkı ihlali

Ekonomy.net sitesinde telif hakkı ihlal edilen yazınızın olduğunu düşünüyorsanız bunu gerekli açıklama ve görseller ile kaldırtmak için lütfen sitenin iletişim sayfasından kurumsal e-posta adresiniz ile belirtiniz. Uygun görülmesi durumunda yöneticiler tarafından yazı derhal kaldırılacaktır.

Telif bildirimi

ekonomy.net‘in içeriği Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 ile lisanslanmıştır. İçeriğin editörlerimiz tarafından üretilmiş kısmı, atıfta bulunularak, ticari çalışmalar haricinde, değiştirilmeden dağıtılabilir ve kullanılabilir.

Lisansın şartları özetle şu şekilde tanımlanabilir:

  • Alıntı yapılan içeriğin kime ait olduğu belirtilmelidir, ve ilgili makaleye link verilmelidir.
  • Alıntı yapılan içerik herhangi bir şekilde ticari amaçla kullanılamaz.
  • Alıntı yapılan içerikte bir değişiklik yapılamaz.

Kaynak gösterirken ilgili makalenin linkini vermelisiniz, şöyle ki:

Not: Bu makale ekonomy.net ‘ten alınmıştır.

Not: Bu yazıda ekonomy.net sitesindeki “Makale ismi” isimli yazıdan alıntı yapılmıştır.

gibi bir not ile alıntı yaptığınızı belirtebilirsiniz. İlk notta “ekonomy.net” link olarak ilgili yazıyı işaret eder; ikinci notta “ekonomy.net” site ana sayfasını, “Makale ismi” alıntı yapılan makalenin adresini işaret eder. Her iki durumda da asıl yazıya link verilmiş olur.

Hukiki şartlar

5846 sayılı kanun gereği içeriğin izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılması suçtur. Aksi takdirde yasal işlemler uygulanır.

Her ne kadar birçok kişi emeğinin peşinden koşturmamış olsada bizler içeriğini tamamen özgün olarak hazırlayan veya alıntı yapılan bir kısma kaynak göstererek emeğe saygı duyan kişiler olarak, verdiğimiz emekleri sonuna kadar savunacağımızı ve alıntı yapılan içerik, görsellerimize kaynak verilmemesi durumunda yasal haklarımızı mahkemelerde aramaya devam edeceğimizi bildirmek isteriz.

Bu şartlara uyduğunuz için şimdiden teşekkür eder, her türlü eleştiri ve önerinizi paylaşmanızı temenni ederiz.