Kendini ifade etmenin diğer bir yolu: tattoo

Kendini ifade etmenin diğer bir yolu: tattooİletişim çağını yaşadığımız bu dönemde çeşitli inançlara sahip insanlar ve farklılık çabasının dışa vurması olarak çeşitli moda akımları gelişmektedir. Bunların yüzyıllardır değişmeyenlerinden biri olan tattoo halk adıyla bilinen yaygın ismi olarak dövme üzerinde çeşitli tartışmalar devam etse de yazımıza başlarken hemen belirtelim, ülkemizde en çok tanınan beş farklı din adamı ortak bir görüş belirterek dövmenin abdeste engel bir durum teşkil etmediğini vurgulayarak belirtmişlerdir.

Kendinizi ifade edin

Her zaman konuşarak değil bazen beden dilimizi bazen üzerimizdeki bir aksesuar ile bazense dövmemizde yer alan mesaja göre kendimizi ifade ederiz. Üzerimizde ömür boyu taşıyacağımız dövmenin her dönemde aynı mesajı vereceğini unutmayarak bir tercihte bulunmalıyız. Kalıcı olsa dahi belirli lazer operasyonları ile dövmeler silinebilmektedir. Ama size tavsiyemiz dövmenizi tercih ederken kalıcı olduğunu unutmadan ömür boyu taşımak istediğiniz bir anlama yer vermesi olacaktır.

Dövme, kalıcı dövme ve geçici dövme olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Kalıcı dövme deri altına işlenerek yapılırken, geçici dövme hint kınası ile yapılır ve ortalama 15-20 gün gibi kısa bir ömrü vardır.

Kısa süreli bir mesaj vermek isteyen kişilerin geçici dövme yaptırmaları şiddetle tavsiye edilir. Çünkü bir dövmeyi yaptırmanın maliyeti 100 TL ise sildirmenin maliyeti 500 TL olabilmektedir.

Şimdi sizlere bazı dövme resimleri göstererek kararınızı vermenize yardımcı olalım. Unutmadan dövme ile vermek istediğiniz mesajı vermenizin yanısıra dövmecinizi referans yöntemi ile bulmanızı ve dövme öncesi yazılı sözleşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Kendini ifade etmenin diğer bir yolu: tattoo Hope_Tattoo_-84

 

Bir Cevap Yazın