Kamuya 74 Bin yeni personel alımı yapılacak

Kamuya 74 Bin yeni personel alımı yapılacakTBMM’de bütçe görüşmelerinde söz alan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelecek yıl kamuya 74 bin personel alınacağını açıkladı.

Bakan Şimşek şunları ifade etti:

“2015 yılında onaylayacağınız bütçeyle toplam 74 bin kamuya personel alınması noktasında Meclis olarak olanak sağlayacaksınız. Bunun yaklaşık 34 bini otomatik olarak gelen, yani doktor, hakim, polis gibi… Geriye 40 bin kişi kalacak. Yılın başında ilgili bakanların ihtiyaçları da dikkate alınarak başbakana sunacağız ama şimdiden şu bakanlığa bu kadar kadro vereceğim demem doğru olmaz. başbakana sunacağız.”

2015 yılı personel alımına ilişkin tüm detayları sayfamızdan takip edebileceksiniz.

Kamuda çalışana 2 bin 500 lira zam farkı müjdesi!

8 aylık fark toplamda 2 bin 500 TL fark alma hakkı doğurdu. Kamuda çalışan işçilere sevindirici haber bugün geldi…

Kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçinin 2 yıllık sürede alacağı zam Ocak 2011’den itibaren uygulanacağı için 8 aylık fark alma imkanı doğdu. Continue Reading “Kamuda çalışana 2 bin 500 lira zam farkı müjdesi!”

Kamu’da personel alımları başlıyor!

Kamu’da personel alımları başladı. Başvuru yapmak için son günü beklemeyin. 2011 yılı KPSS sonuçlarına göre alımlar yapan Kamu ve Kurumları atamalara başladı. Continue Reading “Kamu’da personel alımları başlıyor!”

2011 yılında kamuya 100 bin personel alınacak!

2011 Yılında kamuya alınacak personel sayısı açıklandı. Devlet Bakanı Hayati yazıcı tarafından yapılan açıklamada TBMM plan ve bütçe komisyonunda yer alan alınacak kamu personeli sayısının 2 katına çıkarak 100 bin dolaylarında olmasını beklediklerini vurguladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Başbakanlık, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı (MİT), Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Başkanlığı (YDK), Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Başkanlığı (TODAİE), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Gümrük Müsteşarlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü (SYDGM), Devlet Personel Başkanlığının 2011 yılı bütçeleri kabul edildi. Continue Reading “2011 yılında kamuya 100 bin personel alınacak!”