Altın yatırımcısını üzmeye devam ediyor

Altın yatırımcısını üzmeye devam ediyorAltın yatırımcıları üzülmeye devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 1997’den bu yana yayımladığı Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları’na ilişkin istatistiklerine göre, külçe altın, yatırımcısına, nisan ayıyla birlikte TÜFE karşısında üst üste 7 ay kaybettirerek bir ilke imza attı. Continue Reading “Altın yatırımcısını üzmeye devam ediyor”

Yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Yatırım çoğu zaman olumlu sonuçlar vermeyebilir, fakat bu durumu lehinize çevirmek hiçte zor değil. Yatırım yaparken dikkat etmeniz gerekenleri iyi bilirseniz, yatırım yapacağınız alanı iyi tespit ederseniz, kısa vadede yüksek kazançlar elde edebilir, büyük zararlardan bu faydalı tavsiyeleri okuyarak kurtulabilirsiniz. İşte yatırım yaparken dikkat etmeniz gerekenler hususlar…

Continue Reading “Yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler”

Düşşe bile daha fazla altın alın!

Bunu biz söylemiyoruz.. Ünlü yatırımcı Jim Rogers, “Ben altınlarımı satmıyorum. Düşse bile daha fazla altın alırım. Bu yıl da yükselecek” diyor…

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, CNBC-e canlı yayınında soruları yanıtladı. Continue Reading “Düşşe bile daha fazla altın alın!”

Altın yükselecek mi? (2012)

Dolar’ın düşüş yaşaması Altın’ın yeniden tırmanışa geçeceğinin sinyallerini mi veriyor? Altın yatırımcıları doların zayıflamasının altın fiyatlarının yeniden yükseleceği anlamına geldiğini açıkladı. Toparlanma işaretleri veren ABD ekonomisi ile dolar zayıflarken altın iki ayın en iyi haftalık kazancına hazırlanıyor. Continue Reading “Altın yükselecek mi? (2012)”

2012 yılında Altın alınır mı satılır mı?

2012 yılında altın almalı mı, yoksa satmalı mı sorusunun cevabını hep birlikte bulmaya çalışalım… 2012 yatırımları için altıne yönelmeli mi? Yatırımcılar için en çok merak edilen soru çok net “Şu anda altın alımı yapmak için uygun zaman mı?” ve elbetteki ikinci önemli soru “Altın 2012’de ne olacak?” Continue Reading “2012 yılında Altın alınır mı satılır mı?”