Digiturk satılıyor talipleri D-smart ve Türk Telekom

Digiturk satılıyor talipleri D-smart ve Türk TelekomÇukurova Grubu’nun borçları nedeniyle TMSF’nin el koyduğu Digitürk’e bir talip daha çıktı. D-Smart Üst Yöneticisi (CEO) Ali Güven, Digitürk’ü alarak bölgesel güç olmayı hedeflediklerini söyledi.

Güven, “Bu iki şirketin birleşmesiyle 3 yıl sonra 6-7 milyon abonesi olan, piyasa değeri 10 milyar doları bulmuş, Türk televizyonunu bölgeye yayan bir dünya devinin çıkmasını hayal ediyorum” diye konuştu. Digitürk’ü almaları durumunda abonelerin üyeliklerinin aynen devam edeceğini ve hiçbir hak kaybı olmayacağını belirten Güven, Süper Lig maç yayınlarıyla ilgili de, “Fiyat konusunda Digitürk’ü çok eleştiremem. Ama biz aldığımız takdirde şu an Digitürk müşterilerinin ödediği paket fiyatlarında mutlaka bir iyileştirme yapacağız” dedi.
“BURADA RACONU DEVLET KESER”

Ali Güven, tekelleşme eleştirilerine ise, “Türkiye’de çok iyi çalışan bir Rekabet Kurumu var. Tabii ki onların izin vermesi halinde bu satın alma gerçekleşir. Burada raconu devlet keser ve çok da haklı olur” yanıtını verdi.

Bir Cevap Yazın