Başbakan: Atanamayan öğretmen kalmayacak!

Başbakan: Atanamayan öğretmen kalmayacak!

Ekonomi Haberleri 0 Comment

Sponsor Reklamlar


Başbakan atanamayan öğretmenleri ilgilendiren önemli atama müjdesini verdi.. Atanamayan öğretmenler için yeniden atama umudu doğdu. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da yaptığı konuşma esnasında öğretmenler için atama müjdesini verdi.

Başbakan Kızılcahamam kampında partililere hitaben konuşurken atama yapılacağını müjdeledi.

 

On yıl önce 3 Kasım’da Türkiye’nin kritik bir seçim yaptığını söyleyen Erdoğan, 10 yılda yaptıklarını anlattı. Eğitim sisteminde yaptıkları reformları sıralayan Erdoğan şunları söyledi:

ERDOĞAN: “ALLAH’IN İZNİYLE SIFIRLAYACAĞIZ”

“Eğitimde yeni bir dönem başlattık. Bütçede eğitime verilen payı 7.5 milyardan 39 milyara çıkarttık. Okullarımıza 1 milyon bilgisayar gönderdik. Eğitim sistemimizi 4+4+4 olarak yeniden düzenledik. Bazı aksaklıklar olabilir, bunlar düzeltilecektir. İsteyen öğrenciler Kur’an eğitimi alabilecek. 470 bin öğrenci müracaat etmiş. İsteyen öğretmen olabilir. Ama atama için devletin imkanlarının müsade etmesi lazım. Bunları da Allah’ın izniyle sıfırlayacağız.

142 YILLIK HARÇ İŞLEMİ SONA ERDİ

Bodrum katlarında beden eğitimi dersi alınırdı ama şimdi spor salonlarına geçiyoruz. Üniversite öğrencilerinden 142 yıldır süren harç alma işlemi sona erdi. İnternet kullanımının tüm yurtlarda ücretsiz olmasını sağlayan adım atıldı. Burs, kredi beslenme yardımlarını artıracağız. Kamu hastanelerini tek çatı altında topladık. Niyet hayır olunca kıbet de hayır olur.

Author

Bir Cevap Yazın

Search

Back to Top